Jak się wybić na youtube?

Jak się wybić na youtube?

Z roku na rok video oraz videomarketing zyskują na popularności. Nie wszyscy twórcy na YouTube mają jednak wiedzę, co powinni zrobić, by zwiększyć wyświetlenia youtube, a także subskrypcje youtube.


           Należy pamiętać, że wszystko musi ze sobą współgrać dlatego konieczne jest nadanie filmowi odpowiedniego tytułu. Musi być nie tylko krótki i chwytliwy, ale również treściwy. Co należy jeszcze zrobić, aby zwiększyć suby yt? YouTube jest obecnie drugą największą wyszukiwarką na świecie. Istotne będzie zatem użycie właściwych słów kluczowych nie tylko w tytule, ale także w tagach czy opisie danego filmu. Ważne, aby tytuł w pełni nawiązywał do naszego materiału wideo i zawierał to, co znajduje się na filmie. Pozwoli to na pozyskanie odbiorców, którzy naprawdę są zainteresowani naszym materiałem, to z kolei przełoży się na wartościowe odtworzenia filmu i tak zwany watchtime.        

           Czas oglądania naszego materiału to bardzo ważna kwestia, która determinuje, czy nasz film będzie się pojawiał wysoko w wyszukiwarce, czy też nie. W obecnie panującej wysokiej konkurencji w większości fraz na youtube algorytmy działają głównie w jeden sposób - promują materiały, które są ciekawe dla widza. Ciekawość natomiast oceniają po czasie, jaki spędził na oglądaniu wideo. Szczególnie na początku, gdy grono odbiorców nie jest mocno rozbudowane, warto zainwestować w zakup wyświetleń o wysokiej retencji. Sprawią one, że filmy od razu zostaną dostrzeżone przez algorytmy youtube i zostaną proponowane wysoko w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu będziemy mogli pozyskiwać nowych widzów oraz subskrypcje, lajki i wyświetlenia. A od tego bliska droga do zostania dużym youtuberem i zbudowania własnej marki!