Jak zacząć zarabiać na youtube?

Jak zacząć zarabiać na youtube?

    Praktycznie każdy twórca YouTube może zarabiać pieniądze z reklam. Należy jednak zwrócić uwagę na pewne aspekty, które sprawią, że zoptymalizujemy nasze efekty i przychody.

    Serwis YouTube to obecnie ogromna platforma zatrudniająca tysiące osób. Z roku na rok przybywa miliony nowych użytkowników, a sam serwis szacuje miesięczne odwiedziny serwisu na około 2 miliardy! Dzięki tak wielkiej skali i ruchowi wielu reklamodawców skupia głównie swoje działania na tejże platformie i tworzy różnorakie kampanie reklamowe.  Oczywiście do kampani reklamowych potrzeba odbiorców. Co ciekawe, najskuteczniejsze kampanie to te, które trafiają bezpośrednio do grup docelowych. Na youtube, jest to o tyle łatwe, że łatwo znaleźć odpowiedniego twórcę, którego grupa odbiorców będzie pasować do reklamy.    Jeśli chcesz zacząć zarabiać na youtube, przede wszystkim musisz spełnić podstawowe warunki - 1000 subskrypcji na kanale oraz 4000 godzin obejrzanych materiałów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Na początku może wydawać się to nieco straszne, w praktyce jednak wystarczy nieco systematyczności i bez problemu taki cel można osiągnąć w kilka miesięcy.

Na Dzięki naszej stronie możesz przyspieszyć efekt kupując gotowy pakiet 4000 godzin oglądania czy też 1000 subskrypcji, aby od razu filmy które będziesz publikował mogły dla Ciebie zarabiać!  
            

Polscy twórcy obecnie mogą liczyć na całkiem ciekawe zarobki, nawet z samych reklam youtube! W 2019 zarobki z 1000 wyświetleń zdecydowanie ruszyły w górę i wszystko
wskazuje na to, że w 2020 będą jeszcze większe. Reklamy to jednak tylko kropla w morzu zysków youtubera. Przede wszystkim, tak jak już wcześniej mówiliśmy, największe zyski można osiągnąć ze współprac z firmami. Jeżeli twój kanał ma już pewne grono odbiorców, firmy mogą zaproponować Ci tzw "deale". Zwykle są to lokowania produktu lub inne zabiegi ukazujące w pozytywnym świetle firmę i jej produkt. Zarobki z lokowań zwykle wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy za jeden film! Można się tu kierować zasadą - im większy kanał, tym większa gaża.


     Zarabianie na youtube nie jest niczym skomplikowanym. Największe wyzwania dla początkującego twórcy to przebicie się do szerszego grona odbiorców oraz zbudowanie nienagannego wizerunku. Youtube promuje "family and friendly content", więc warto podporządkować się ich wytycznym aby zmaksymalizować zyski z reklam oraz przyciągnąć do siebie firmy, które mogą zaoferować owocne i wysoce profitowe współprace.

My jako panel social media zdecydowanie możemy wspomóc nowego twórcę. Nic tak dobrze nie wybija filmów jak solidna garść wyświetleń czy też udostępnień. 
Warto również zadbać o pokaźną ilość subskrypcji - jest to jeden z pierwszych czynników który przykuwa uwagę firm poszukujących influencera.